عسل و دارچین؛ معجون جادویی

عسل و دارچین؛ معجون جادویی

بر اساس تحقیقات دانشمندان ، ترکیب عسل و دارچین در درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر است. عسل در بیشتر کشورهای جهان تولید می‌شود و از چندین قرن پیش تاکنون در روش طب سنتی هندوستان به عنوان یک داروی اساسی کاربرد دارد.

دانشمندان طب امروزی نیز، عسل را به عنوان یک داروی مؤثر در درمان انواع بیماری‌ها به رسمیت می‌شناسند. مجلۀ معروف اخبار هفتگی دنیا (Weekly Word News) که در تاریخ ۱۷ ژانویۀ سال ۱۹۹۵ در کانادا منتشر شد، فهرستی از بیماری‌ها را انتشار داد که برپایۀ نتایج بررسی‌های پزشکی، معجون عسل و دارچین در درمان آنها مؤثر است. در این مقاله گزیده‌ای از خواص درمانی این معجون دارویی را  به نقل از همین نشریه بیان می‌کنیم.

ورم مفاصل: خمیری مرکب از یک قسمت عسل و دو قسمت آب ولرم، به اضافۀ یک قاشق چایخوری کوچک پودر دارچین درست کنید و آن را به آرامی روی ناحیۀ دردناک ماساژ دهید؛ درد، پس از یک تا دو دقیقه فروکش می‌کند.

مبتلایان به بیماری‌های مفصلی همچنین می‌توانند هر صبح و شب، یک فنجان آب داغ همراه با دو قاشق عسل و یک قاشق چایخوری کوچک پودر دارچین میل کنند. در تحقیقات اخیری که در دانشگاه کپنهاک دانمارک انجام شد، از 200 بیماری که بر اثر بیماری مفصلی، قادر به راه رفتن نبودند و قبل از صبحانه یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چایخوری پودر دارچین مصرف کردند، ۷۳ نفر در کمتر بعد از یک هفته، و اغلب آنها در طول یک ماه، راه رفتن بدون درد را از سر گرفتند.

ریزش مو: افرادی که دچار ریزش مو و یا کچلی هستند، می‌‌توانند خمیری از روغن زیتون داغ، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چایخوری پودر دارچین تهیه کنند و قبل از استحمام به مدت تقریباً ۱۵ دقیقه روی سر خود بمالند و سپس موهای خود را بشویند.

عفونت ادراری: دو قاشق غذاخوری پودر دارچین به همراه یک قاشق چایخوری عسل را در یک لیوان آب ولرم حل کنید و بیاشامید.

دندان‌درد: خمیری مرکب از یک قاشق چایخوری پودر دارچین و پنج قاشق چایخوری عسل

درست کنید و آن را روی دندان دردناک بگذارید. می‌توانید تا روزی سه بار این کار را تکرار کنید تا دندان‌درد متوقف شود.

سرماخوردگی: کسانی که مبتلا به سرماخوردگی معمولی و یا شدید باشند، می‌‌توانند به مدت سه روز، یک لیوان آب ولرم به همراه یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین بیاشامند. با این روش، اکثر موارد سرفه و علایم سرماخوردگی مزمن درمان و و سینوس‌ها پاک می‌شود.

درد معده: مصرف عسل و پودر دارچین در درمان درد معده و نیز زخم‌های گوارشی مؤثر است.

نفخ: براساس تحقیقات دانشمندان هندی و ژاپنی، مصرف مخلوط عسل و پودر دارچین، نفخ معده را از بین می‌برد.

بیماری قلبی: افرادی که زمینۀ ابتلا به بیماری‌های قلبی را دارند، می‌توانند هر روز برای صبحانه، از عسل و پودر دارچین به همراه نان استفاده کنند؛ این کار احتمال رسوب کلسترول در شریان‌های کرونری و خطر بروز حملۀ قلبی را کاهش می‌دهد. استفادۀ منظم از این برنامه در برطرف کردن تنگی نفس و تقویت ضربان قلب نیز مؤثر است.

دستگاه ایمنی بدن: استفادۀ روزانه از عسل و پودر دارچین با تقویت دستگاه ایمنی بدن، از آن در برابر باکتری‌ها و حملات ویروسی محافظت می‌کند. دانشمندان دریافته‌اند که عسل حاوی ویتامین‌های متنوع و آهن فراوان است و استفادۀ مداوم از این مادۀ غذایی، گلبول‌های سفید خون ‌را برای مقاومت در برابر باکتری‌ها و حملات ویروسی تقویت می‌کند.

سوء هاضمه: پاشیدن مقداری پودر دارچین روی دو قاشق غذاخوری عسل و خوردن آن قبل از غذا، ترشی معده را فرو می‌نشاند و سنگین‌ترین غذاها را حذف می‌کند.

آنفولانزا: دانشمندان اسپانیایی ثابت کرده‌اند که عسل حاوی عناصری طبیعی است که عامل مولد آنفولانزا را از بین می‌برد.

طول عمر: مصرف مرتب چای همراه با عسل و دارچین، چهار قاشق عسل، یک قاشق پودر دارچین و سه فنجان آب را مخلوط، و مانند چای دم کنید. نوشیدن یک چهارم فنجان از این دو، سه الی چهار بار در روز، پوست را تازه و نرم نگه می‌دارد و از آن در برابر آثار کهولت سن محافظت می‌کند.

جوش (کورک): سه قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چایخوری پودر دارچین را مخلوط کنید و قبل از خواب روی جوش‌ها بمالید و صبح روز بعد با آب ولرم بشویید. اگر این کار را روزانه به مدت دو هفته انجام دهید، جوش‌ها به شکل ریشه ای التیام می‌یابند.

عفونت پوستی: اگزما، عفونت قارچی و هر نوع عفونت پوستی دیگر با مالیدن عسل و پودر دارچین به تمام قسمت‌های عفونی بهبود می‌یابند.

کاهش وزن: عسل و دارچین را با یک لیوان آب بجوشانید و هر روز صبح، نیم ساعت قبل از صبحانه، با شکم خالی، و هر شب قبل از خواب بیاشامید. تکرار منظم این کار باعث کاهش وزن و همچنین مانع انباشته شدن چربی در بدن می‌شود.

تنفس بدبو: ساکنان آمریکای جنوبی هر صبح مخلوط یک قاشق چایخوری عسل، پودر دارچین و آب داغ را غرغره می‌کنند و تنفس آنها در تمام طول روز تازه می‌ماند.

در دل هر نعمت خدا رازی نهفته است که فقط باید از آن آگاهی پیدا کنیم و استفاده کنیم؛ این شما و این معجون جادویی.

 

دیدگاهتان را بنویسید